We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.

emozpěv

by emozpěv

/
 • Streaming + Download

  Includes high-quality download in MP3, FLAC and more. Paying supporters also get unlimited streaming via the free Bandcamp app.

    name your price

   

 • Compact Disc (CD) + Digital Album

  Fyzická kopie našeho debutového alba.

  Includes unlimited streaming of emozpěv via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  ships out within 2 days

    120 CZK or more 

   

1.
Múza 02:35
1/ Stojí za mou zpovědí je stan, pod který se schovám Ráno něžně pohladí jako bolehlav po noční slině Jenom tak se mihla zůstal vítr a z kýče keř Jenom tak se mihla zůstal parfém a tupý verš R: To znám zasažený láskou zdejší To znám jak se zuby nehty brání To znám pohoršený slávou vnější To znám jak se zuby nehty brání 2/ Paměť plním vášní dotyk hřeje pod pěnou Pihy kalí rozum ale zbylo i něco pro oči Jenom tak se mihla zůstal vítr; smutku se vzdám Jenom tak se mihla zůstal parfém a tíha rán R:
2.
Schází 02:52
1/ Plíží se ulicí jak prach rozdává rýmy do všech stran lítaj' mu hlavou, jen je polyká Slunce, vzduch a neředěný strach točí se hlava v ozvěnách starých časů, co promítaj' se do jeho hlasu je to básník cítí se jako básník vlastního neštěstí R: Něco mu schází. Listy z křídel zná vůni ledu její krásu pozná poslepu Něco mu schází. 2/ Uprostřed léta přišel mráz srdce mu křičí na doraz s horkou hlavou ve stesku procitá Život se kříží s tím co chtěl stejně na tom nikdy moc nelpěl jen ve svém hlasu objevit něco ze starých časů je to básník cítí se jako básník vlastního neštěstí R:
3.
Svár 04:34
1/ Palcem u nohy si zouvám obojek své zdrženlivosti Bosou nohou zkoumám kilometry tvé trpělivosti Podnapilý se řítím do sváru ohněm zasypu stín R: Po stěnách slova tančí ve vzduchu křičí masky tváře ztmavené rozčílením neboj se a rozsviť světlo je náš vesmír světlo je náš vesmír 2/ Po probuzení poroučím zapomeň tu noc Odeberem' se k loučím slíbit si věrnost Pak otrlý zamířím zpět ke sváru R:
4.
Jako bejk 03:08
1/ Kráčíme roztomile roztěkaní lokty se nám o sebe dřou (o sebe o sebe) Ledabyle upravení, rozcuchaní mobil, prachy se sypou (pod sebe pod sebe) Myslíme málo, víme více důvod, proč se všichni rvou! (za sebe za sebe) Pro sebe žít jen se snažit něco urvat a jít R: Dávím se jen stejkem a z mých očí jenom buržoustění srší a co má bejt? chci bejt bezohlednej chci bejt jako bejk! 2/ Chováme se směle, lžeme s úsměvem, bavíme se touhle divnou hrou Chvátáme roztomile roztěkaní lokty se nám o sebe dřou (o sebe o sebe) Myslíme málo, víme více důvod, proč se všichni rvou! (za sebe za sebe) pro sebe žít jen se snažit něco urvat a jít R:
5.
Příčina 04:40
Slévat stín při pochodu hrozit pěstí Příčinou katastrof jsou hesla z klestí Zpívat oheň slova plujou a těžknou v pažích Příčinou katastrof jsou ti co leží (mlčí) Spím, s hlavou v dlaních při neštěstí Spím a najednou je kolem nás jen dým Města planou, chaos září Co s tím? Řím, nad Evropou straší starý Řím Vím, Řecko hryže vzpomínkou na Berlín Co s tím? Nikdo neví, jak zachránit mír
6.
Ledová 03:44
1/ Kde je král? Královna žízní v citech ztrácí svůj hlas Doutná dál tiše se trýzní veršem leští svůj vztek Snídá dým s hřejivou touhou jen čeká na jeho znamení - - - 2/ Kráčí sám s bolestnou hřívou tančí v hrobě svých krás Tepe dál s nejistou pýchou obklopil ho klam? Je snad král? Královna žízní! V citech ztrácí svůj hlas... - - - 3/ Oba dva zkroušení pálíš mě ve svých modřinách Oba dva zkroušení pálíš mě v mých modřinách Oba dva zkroušení pálím tě ve tvých Oba dva zkroušení pálím tě ve svých
7.
Bez ustání 04:14
1/ Život mám nastavený skončily kocoviny těším se na polštář Po práci rychle domů dát si čaj a vodu zajistit život dál R: a a aaaaa je tu moje hodina síly mi nerostou a a aaaaa je tu moje hodina už jsem unavený 2/ Zaťatý v tíži líný už ani neposnídám tramvají bezduchý se loudám a v práci netiším nic jen tupě zírám na stín na svůj hloupý stín R: 3/ Vyprahlý dřív než zpitý dávno už neříkám nic úsměvům neodpovídám Ztrácím chuť už jenom chtít na nic si nevzpomínám R:
8.
Pýcha 02:28
1/ Do sebe schoulený těžko si přizná své viny z úsměvu pršiplášť hněv po něm stéká na polštář je to jen vůl neví kudy kam brání mu pých nač se jen bát stále utíká tam, kde se píchá jen jednou… - - - 2/ Do sebe schoulená čekala lásku, přišla zima v nitru stále doufá že za tím vším byla touha ráno se ví jak moc ho zná co se jen zdálo ráno zjistí že nalítla což se už stalo tolikrát… - - - 3/ ouuuuuu projdi tmou pak se odemknou dveře od bláta
9.
Chladný 04:19
1/ Ty mi rozumíš mlčet jako stín, nejsme tady radši mě pojď obejmout Jistě rozumíš jenom sám, i když jsme spolu zhasni a pojď spát, radši pojď spát R: Stále chladný prosím roztrhnout Stále stejný prosím obejmout 2/ Jistě rozumíš do sebe zavřený a ty mi neřekneš nic navíc Jistě odpustíš tenhle příběh nežijeme spolu nech mě odplout, nech mě dál plout R:

credits

released February 12, 2014

Ondřej Vratislav Vyšehradský - zpěv, akustická kytara
Martin Drahoňovský - baskytara

hudba & texty: Ondřej Vratislav Vyšehradský

spolupráce na aranžích a produkci: Kuba Alexa

Martin Drahoňovský: violoncello, el. kytara (4), synth (7), další zvuky
Kuba Alexa: e-bow (3), el. kytara (6), synth (3), další zvuky
A.m. Almela: el. kytara, synth (7)
Tomáš Koula: el. kytara (9)
Tomáš Kubín: piano, synth (2,6)

nahráno doma v kuchyni :)
smícháno & masterováno: Tomáš Koula (Studio Italská)

license

all rights reserved

tags

about

emozpěv Prague, Czech Republic

emozpěv je kapela, hlasitá i tichá, chladná i hřejivá.

contact / help

Contact emozpěv

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account

If you like emozpěv, you may also like: